İstanbul’da doğdu.

Babasının Tatbiki’li grafik sanatçısı Faruk ÇAĞLA olması sebebiyle küçük yaştan itibaren reklam ajansları ve grafik sektörü içinde büyüyerek yetişti.

Web Tasarımcı olarak ilk kurumsal web sitesini 13 yaşında tasarladı.

Rüştü Uzel Meslek Lisesi Grafik ve Fotoğraf Bölümü’nü bitirdi.

2007 – İyiReklamcıyız.Biz çatısı altında web tasarımcı olarak çalışmaya başladı.

Eğitim hayatı devam ederken pek çok firma ve kurumların projelerinde Web Tasarımcı olarak görev çalıştı.

2012 – Tüm Grafikerler Dayanışma Derneği’nin kurucuları arasında yer aldı. Aynı zamanda genel saymanlık görevini üstlendi.

2014 – T.C. İstanbul Adli Yargı İlk Derece Mahkemesi Adalet Komisyonu Başkanlığı “WEB TASARIM ve İNTERNET, REKLAM, REKLAM YAZARLIĞI, GRAFİK TASARIM” uzmanlık alanlarında bilirkişilik yapmaya başladı.

2016 – İstanbul Üniversitesi Açık ve Uzaktan Eğitim Fakültesi Coğrafya lisans bölümünden ve Atatürk Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım lisans bölümünden mezun oldu.

2017 – İstanbul AREL Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde Grafik Tasarım programında tezli yüksek lisans yapmakta olup 2016 yılında Türkiye’de ilk defa Anadolu Üniversitesi’nde açılan Web Tasarım ve Kodlama önlisans bölümüne devam etmektedir.

Halen www.iyireklamciyiz.biz ekibi içinde tasarım çalışmalarını sürdürmekte, İstanbul Bilirkişilik Bölge Kurulu’na 69 sicil numarasıyla kayıtlı bilirkişi olarak  “GRAFİK SANATLARI, FOTOĞRAF, MATBAACILIK, BASKI SANATLARI, FİKRİ VE SINAİ HAKLAR” uzmanlık alanlarında hukuk ve ceza mahkemelerindeki uyuşmazlıklarda görev yapmaktadır.

Tüm Grafikerler Derneği yönetim kurulu üyesidir.